Żagle

W poprzednie wakacje byłem dwa tygodnie na okręcie (Antila) i pływałem po Mazurach z siedmioosobową załogą. Po pierwszym tygodniu gdy wychodziłem na ląd nogi i się plątały jakbym był pod wpływem alkoholu. Głównie była ładna pogoda więc nie było dużo pracy przy statku. Warto wstać o wschodzie słońca aby podziwiać ten piękny widok ale też kąpiel w ciepłej wodzie jest przyjemna. Gdy się pływa również są piękne widoki które zapierają dech w piersiach, są one unikalne.

Zachęcam was gorąco do wypłynięcia na takie rejsy, są to niezapomniane chwile i oderwanie się od życia nawet nie monotonnego ponieważ życie na statku to jest zupełnie co innego niż na lądzie.

 

 

IMG_20140722_190315DSCN6987                                     IMG_20140725_130008

Wspinaczka

Witam was.

Dziś opowiem wam o tym jak fajnie jest się  pogimnastykować.

Wspinaczka nie jest tylko dla tych silnych ponieważ liczy się tam technika. Widuję ośmioletnie dziewczynki które chodzą po sufitach. Ja technicznie jestem słaby więc nawet do pięt nie dorastam tym dziewczynkom. Ważne jest aby nie przemęczać rąk i jak więcej wykorzystywać nogi (najpierw podnosimy się na nogach a potem dociągamy ręce). Ręce powinny być wyprostowane w łokciach aby nie przemęczać mięśni. Nie wchodzimy od razu na VI (to stopień trudności) najlepiej zacząć od IV i poprosić instruktora.

Życzę dobrej zabawy pozdrawiam