SURVIVAL

Witam Was serdecznie

Dziś powiem troszkę o przetrwaniu.

Warto zawsze przy sobie nosić puszkę przedmiotami które mogą uratować nam życie, ja w swojej mam :

  • krzesiwo-do rozpalania ognia
  • haczyk i żyłkę
  • bandaż
  • drucik(najlepiej jakiś giętki i długi)
  • kompas

Oraz noszę przy sobie nóż i mogę wam polecić który zawiera potrzebne przedmioty, ma w sobie piłkę, ma ostre i wytrzymałe podwójne ostrze, lekki, odporny na uszkodzenie

http://www.zielonysklep.pl/mil-tec/2711-Noz-Mil-Tec-Special-Forces-Przybornik–2000000065212.html

podstawowe zasady

 

1. NIE MA ŻADNYCH ZASAD

Nie ma tak naprawdę żadnych zasad dotyczących sztuki przetrwania. Jest wiele książek na ten temat i wiedza z nich nie zawsze pokrywa się z praktyką. Najważniejsze do dostosowywać się do rozwoju sytuacji. Nie ma szablonowych rozwiązań.  Trzeba myśleć, kombinować i wykorzystywać okazje.

2. TRENUJ

Musisz utrzymywać ciało w dobrej kondycji fizycznej. Nawet największa wiedza i najlepszy sprzęt nie pomogą ci, jeśli nie będziesz w stanie przejść 10km. Bądź silny i wysportowany. Nie dość, że pożyjesz dłużej, to jeszcze nie wiesz, kiedy może ci się to przydać.

3. ADAPTUJ SIĘ DO SYTUACJI

Zamiast walczyć z prądem, idź z nim.  W każdym środowisku można znaleźć sprzyjające warunki, więc zamiast utrudniać sobie życie lub kombinować, wykorzystuj je.

4. NIE MA ŻADNYCH GWARANCJI

Jeśli 50 razy jakieś rozwiązanie działało, to nie ma pewności, że zadziała 51-szy. Zawsze miej alternatywę dla swoich pomysłów, bo w sytuacjach ekstremalnych nie ma nic pewnego.

5. WYKORZYSTUJ SZANSE

Niewykorzystane okazje mszczą się w w przyszłości. Nie będziesz miał drugiej szansy, więc nie możesz wahać się w swoim działaniu.

6. NIE UFAJ SZCZĘŚCIU

Powierzenie swojego życia szczęściu, to strzał w kolano. Swój los musisz dzierżyć w swoich rękach i możesz polegać tylko na swoim doświadczeniu i pomysłowości.

7. NIE PANIKUJ

3 głębokie oddechy, alleluja i do przodu. Panika to główny powód wszelkich śmierci w sytuacjach ekstremalnych. Powodzie, pożary, huragany – ludzie najczęściej giną w takich przypadkach z powodu swojej głupoty i wpadnięcia w panikę.

8. NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Dlatego nie biadol, nie płacz, nie trać nadziei. Dostosuj się do sytuacji i działaj dalej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>